Przepis na sukces? Pasja do biznesu i pewny partner finansowy

KP
opublikowano: 25-04-2019, 22:00

Rozwój biznesu jest możliwy dzięki umiejętnościom i trafnym decyzjom właścicieli oraz współpracy ze sprawdzonym partnerem finansowym. Przykładem takiej kooperacji jest partnerstwo firmy Tom Tech i Idea Getin Leasing.

Tom Tech to gdańska firma świadcząca kompleksowe usługi spedycyjne, logistyczne i magazynowe. Jej ambicją jest stałe podnoszenie kompetencji pracowników, aby nie tylko dobrze znali branżę, ale i — jako kierowcy — dawali się poznać z nienagannej jazdy czy starannej obsługi kontrahentów. Kierowcy legitymują się m.in. certyfikatami ADR, uprawniającymi do przewożenia ładunków niebezpiecznych. Firma inwestuje w ekologiczne technologie — w jej flocie znajdują się jedne z pierwszych tego typu w Polsce pojazdy ciężarowe zasilane gazem LNG. Pojazdy Tom Tech można spotkać na drogach wszystkich krajów Unii Europejskiej — w sposób szczególny swoją obecność zaznaczają na trasach do Skandynawii.

KREATYWNOŚĆ W TRANSPORCIE:
KREATYWNOŚĆ W TRANSPORCIE:
Vader — jeden z tuningowanych pojazdów Tom Tech — jest przykładem na to, jak można łączyć biznes z pasją.
Fot. ARC

— Działalność rozpoczęliśmy w 2006 r. Od początku zależało nam na podjęciu współpracy z firmą leasingową, która sfinansowałaby nasze inwestycje. Większość pytanych przeze mnie spółek nie chciała podjąć z nami współpracy. Brano nas za start-up i twierdzono, że Tom Tech to zbyt duże ryzyko. Jedyną instytucją leasingową, która podała startującemu przedsiębiorstwu rękę, była Idea Getin Leasing (IGL) — wspomina Tomasz Majka, właściciel firmy Tom Tech.

Naprzeciw potrzebom

— Owszem, do podpisania pierwszego kontraktu zmusił mnie brak środków na zakup samochodu ciężarowego. Jednak w ten sposób rozpoczęła się nasza wieloletnia współpraca z IGL — od tamtego momentu aż do dzisiaj nie podpisałem żadnej umowy finansowania swojej działalności w innej firmie leasingowej ani w banku. Umów zakończonych i trwających mamy już ponad sto. Ze względu na idealną współpracę nie szukamy innych, poza IGL, źródeł finansowania zakupu pojazdów. Na najbliższy rok planujemy kolejne zakupy, które także będą finansowane przez Idea Getin Leasing — dodaje Tomasz Majka.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Na pytanie o powody wieloletniej współpracy Tom Tech z IGL wskazuje on praktykowaną przez firmę leasingową orientację na klienta i jego potrzeby.

— Dodatkowo IGL zapewnia proste procedury leasingowe, mniejszą liczbę wymaganych dokumentów, zwłaszcza w porównaniu z kredytem bankowym, i szybkość decyzji — w większości z ponad stu przypadków decyzja o przyznaniu finansowania zapadała w ciągu 24 godzin, niekiedy nawet szybciej — dodaje Tomasz Majka.

— Nie bez znaczenia jest renoma IGL — w dziedzinie finansowania środków transportu ciężkiego nasza firma jest liderem rynku od wielu już lat. Do przedsiębiorców przemawiają relatywnie niższy koszt finansowania i staranność w obsłudze klienta — obecnie stopy procentowe oraz marże są najniższe w historii. Od podpisania umowy wszystko robimy za klienta — rejestracja, ubezpieczenie, dostarczenie dokumentów do dostawcy — wylicza Mirosław Jankowski, dyrektor oddziału Idea Getin Leasing w Gdańsku.

Biznes z pasją

— Rozwój Tom Tech postępuje przede wszystkim dzięki umiejętnościom biznesowym i trafnym decyzjom właściciela tej firmy, a IGL jedynie dostarcza jej potrzebne rozwiązania finansowe — mówi Mirosław Jankowski.

W ciągu kilkunastu lat flota pojazdów Tom Tech zwiększyła się z jednego auta do licznego parku dużych samochodów dostawczych i stała się rozpoznawalną marką. W 2017 r. zdobyła najwyższe laury podczas Master Truck Show — międzynarodowego zjazdu tuningowanych ciężarówek.

— Oddajemy się pasji tuningowania naszych pojazdów ciężarowych i osobowych. W chwilach wolnych od zmagań w transporcie i dzięki wolnym środkom pozwalamy sobie na takie hobby — przyznaje Tomasz Majka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KP

Polecane