Przerwa w obradach NWZA Giełdy Papierów Wartościowych do 20 III

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 15-03-2006, 12:59

Na wniosek Ministerstwa Skarbu Państwa w obradach Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (NWZA) Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) ogłoszono przerwę do 20 marca br.

Na wniosek Ministerstwa Skarbu Państwa w obradach Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (NWZA) Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) ogłoszono przerwę do 20 marca br.

    Jednym z punktów środowych obrad NWZA miało być podjęcie uchwały w sprawie powołania prezesa GPW na nową kadencję. W związku z ogłoszeniem przerwy nie doszło do obrad i głosowania nad tym punktem. "Decyzja o przerwie oznacza, że główny akcjonariusz jeszcze zastanawia się nad składem osobowym władz giełdy" - powiedział dziennikarzom po walnym prezes GPW Wiesław Rozłucki.

    Według informacji "Parkietu", szef GPW na nową kadencję ma zostać wybrany w konkursie.

    "Najprawdopodobniej zgodziłbym się na wzięcie udziału w konkursie, ale musiałbym znać jego zasady. To są, póki co, hipotezy" - powiedział dziennikarzom Rozłucki. Dodał,  że na razie nie wiadomo, czy będzie konkurs i jakie będą jego warunki.

    Rozłucki poinformował, że prowadził wcześniej rozmowy z ministrem skarbu Wojciechem Jasińskim i wiceministrem Pawłem Szałamachą, jednak "rozmowy te miały raczej ogólny charakter".

    Przed przerwą NWZA Giełdy zdecydowało o odwołaniu z Rady Giełdy trzech osób: Zofii Bieleckiej, Edmunda Pietrzaka i Pawła Kaczmarka.

    Akcjonariuszem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie jest Skarb Państwa, posiadający 98,80 proc. udziału w kapitale zakładowym oraz banki, domy maklerskie i emitenci papierów wartościowych, którzy mają 1,20 proc. udziału w kapitale zakładowym.

    Rozłucki jest prezesem warszawskiej giełdy od początku jej powstania, czyli od 1991 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane