Przerwane palowanie na budowie Stadionu Narodowego

PAP
opublikowano: 22-12-2008, 17:56

Spółka Narodowe Centrum Sportu i realizator pierwszego etapu budowy Stadionu Narodowego Pol-Aqua SA podjęły decyzję o  wstrzymaniu wbijania pali w dniach od 23 grudnia do 5 stycznia.

Przerwa jest możliwa dzięki znacznemu przyspieszeniu budowy. Przez 13 dni nie będą prowadzone najpoważniejsze i najbardziej uciążliwe dla okolicznych mieszkańców roboty w niecce starego stadionu oraz w jego okolicach.

"To nasz ukłon w stronę mieszkańców okolic Stadionu Narodowego, którym intensywne palowanie może chwilami przeszkadzać. Wprawdzie warszawiacy rozumieją, że stadion musi powstać na czas, ale mimo to stale staramy się, aby inwestycja nie była uciążliwa" - powiedział wiceprezes ds. budowy stadionu Janusz Kubicki.

Zaangażowanie prac na Stadionie Narodowym wyniesie w chwili wstrzymania części robót około 64 proc. Zgodnie z harmonogramem powinno wynieść 48 proc. Wbito już 384 (43 proc.) z 898 pali wielkośrednicowych, 2 595 (37 proc.) z 6 923 pali prefabrykowanych i 5 112 (75 proc.) z 6 772 kolumn żwirowych i betonowych. Roboty ziemne są na poziomie 50 proc., a montaż ścianek szczelnych przekroczył poziom 80 proc. zaawansowania.

Narodowe Centrum Sportu poinformowało, że planuje do końca grudnia wybrać firmy i konsorcja, które spełniają kryteria przetargu na wybór generalnego wykonawcy Stadionu Narodowego (budowa części naziemnej) i zostaną zakwalifikowane do drugiej części tego przetargu. Wybór wykonawcy, podpisane umowy i rozpoczęcie prac jest planowane na marzec lub kwiecień 2009 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane