Przerwane walne Mastersa

ANP
02-01-2009, 00:00

Dopiero 12 stycznia akcjonariusze Mastersa będą głosować w sprawie połączenie spółki z deweloperską Wikaną. SII protestuje.

Dopiero 12 stycznia akcjonariusze Mastersa będą głosować w sprawie połączenie spółki z deweloperską Wikaną. SII protestuje.

Na zgromadzeniu akcjonariuszy Mastersa, które odbyło się w ostatnim dniu 2008 roku w odległym Zamościu, nie uchwalono połączenia spółki z deweloperską Wikaną. W związku z prośbą mniejszościowych akcjonariuszy Mastersa o udostępnienie dodatkowych dokumentów dotyczących Wikany, jednogłośnie przegłosowano przerwę w walnym. Kolejne ma się odbyć 12 stycznia.

— Dyskusja pomiędzy przedstawicielami rodziny Buchajskich, prezesami łączących się spółek, a mniejszościowymi akcjonariuszami oraz SII trwała długo. Ze względu na ogłoszoną przerwę, wielu pytań nie zdążyliśmy zadać. Zrobimy to na pewno 12 stycznia. Na walnym było obecnych 20,8 proc, kapitału zakładowego. Nie było więc tego dnia szans na zawetowanie uchwały połączeniowej. Jeśli rodzina Buchajskich przegłosuje konsolidację, złożymy sprzeciw — mówi Piotr Cieślak, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII), które reprezentuje część mniejszościowych akcjonariuszy.

Inwestorów niepokoi m.in. parytet wymiany akcji, który zdaniem SII, jest niekorzystny dla Mastersa, a w obu spółka karty rozdaje rodzina Buchajskich (z jej przedstawicielem nie udało się nam porozmawiać).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przerwane walne Mastersa