Przerwano negocjacje ws sojuszu GM z Renault-Nissan

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 05-10-2006, 07:33

Fiaskiem zakończyły się rozmowy na temat ewentualnego aliansu między General Motors i grupą Renault-Nissan.

Fiaskiem zakończyły się prowadzone w Detroit rozmowy na temat ewentualnego aliansu między amerykańskim gigantem samochodowym General Motors i francusko- japońską grupą Renault-Nissan.

Inicjatorem rozmów był największy indywidualny udziałowiec General Motors, 89-letni miliarder Kirk Kerkorian, który w czerwcu br. nakłonił szefa GM Ricka Wagonera do wystąpienia z odpowiednią propozycją.

Szef grupy Renault-Nissan, Carlos Ghosn, przyjął ofertę, jednak rokowania toczyły się - według poinformowanych źródeł - bardzo opornie i ostatecznie załamały się w środę.

Według analityków z JPMorgan, Wagoner od początku podchodził sceptycznie do całego przedsięwzięcia i postawił francusko- japońskiej grupie warunki nie do zaakceptowania.

GM, który poniósł w ub. r. olbrzymie straty nie mogąc sprostać zagranicznej konkurencji na rynku amerykańskim oraz w Europie, przechodzi obecnie przez okres radykalnej restrukturyzacji.

WST, PAP, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Przerwano negocjacje ws sojuszu GM z Renault-Nissan