Przesunięty termin rozpatrzenia wniosku ws. akceptacji prezes PZU

DI, PAP
opublikowano: 27-11-2007, 18:49

Po raz drugi został przesunięty termin rozpatrzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) wniosku o zgodę na  pełnienie przez Agatę Rowińską funkcji prezesa PZU - dowiedziała się we wtorek PAP. Informację tę potwierdziła KNF.

Komisja miała rozpatrzyć wniosek w środę, 28 listopada, jednak zajmie się sprawą 4 grudnia.

Zgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej, akceptację KNF musi mieć przynajmniej dwóch członków zarządu firmy ubezpieczeniowej, w tym prezes. Obecnie zarząd PZU nie spełnia tego kryterium.

Pierwszy raz wnioskiem resortu skarbu o zgodę na pełnienie funkcji przez Rowińską KNF miał zająć się 13 listopada. Wówczas jednak Rowińska nie przyszła na posiedzenie Komisji.

Przewodniczący KNF Stanisław Kluza wystąpił do nowego ministra skarbu z pytaniem, czy podtrzymuje wniosek poprzedniego szefa resortu o wyrażenie zgody na powołanie Rowińskiej na prezesa PZU. Minister skarbu Aleksander Grad w rozmowie z PAP kilka dni temu uznał, że procedura rozpatrywania wniosku powinna przebiec do końca.

Rzecznik prasowy PZU Tomasz Brzeziński powiedział we wtorek PAP, że prezes Rowińska w rozmowie z ministrem skarbu, "szanując prawo ministra do wyboru prezesa PZU", zadeklarowała, że zwróci się z prośbą o przesunięcie na późniejszy termin rozpatrzenia przez KNF wniosku w jej sprawie.

Rozpatrywanie wniosku przez KNF zostało przesunięte na środę 28 listopada. Rowińska jednak poprosiła, by termin został znów przesunięty - na posiedzenie KNF 4 grudnia. Komisja nie podaje więcej szczegółów.

Rowińska została powołana na stanowisko prezesa PZU we wrześniu br. Zastąpiła Jaromira Netzla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przesunięty termin rozpatrzenia wniosku ws. akceptacji prezes PZU