Przetarg na samoloty szkolno-bojowe

PAP
opublikowano: 25-09-2009, 06:19

W najbliższych tygodniach MON podejmie decyzję w sprawie zakupu samolotów szkolno-bojowych. Będzie to jeden z największych kontraktów dla wojska, wart 500-800 mln dolarów

Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", polska armia potrzebuje 16 maszyn szkolno-bojowych, które zastąpią wysłużone 40-letnie Iskry. Jak dowiedział się "DGP", o kontrakt zamierzają ubiegać się fińska Patria z modelem Hawk, włoski Aermacchi dysponujący samolotem M346 Master oraz koreański Korean Aerospace Industries produkujący maszynę T50, zbudowaną na podstawie technologii amerykańskiego Lockheeda Martina.

Czas pożegnać się ze starymi Iskrami.
Czas pożegnać się ze starymi Iskrami.
None
None

Przetarg odbędzie się w trybie procedury offsetowej, w której liczy się nie tylko cena, ale także zobowiązania dotyczące inwestycji w polski przemysł. MON ma już gotowe założenia techniczno-bojowe, które będą istotne przy przetargu - czytamy w "DGP".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane