Przetarg ws. sprzedaży akcji BPS jeszcze w tym roku

DI, PAP
opublikowano: 24-11-2010, 12:07

Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział, że jeszcze w tym roku resort skarbu powtórzy przetarg w sprawie sprzedaży należących do Skarbu Państwa akcji Banku Polskiej Spółdzielczości w  Warszawie.

Chodzi o sprzedaż walorów BPS, stanowiących 1,58 proc. kapitału zakładowego spółki. W ubiegłym tygodniu minął termin składania ofert na akcje banku. Do resortu skarbu nie wpłynęła żadna oferta.

"Jeszcze w tym roku powtórzymy przetarg dotyczący sprzedaży akcji Banku Polskiej Spółdzielczości. Wycena tej spółki jest aktualna" - podkreślił wiceminister skarbu.

To ostatnia bankowa resztówka niegiełdowa, czyli spółka, w której SP ma poniżej 10 proc.

Leszkiewicz pytany wcześniej przez PAP, do jakich inwestorów będzie skierowana oferta, odparł: "Kierujemy ją do wszystkich chętnych. To jest przetarg publiczny. To oznacza, że każdy kto jest nim zainteresowany, będzie mógł się zgłosić". Dodał, że pakietem akcji mogą być zainteresowane banki zrzeszone w BPS.

BPS z centralą w Warszawie został utworzony 15 marca 2002 roku przez przyłączenie do Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego pięciu banków: Banku Unii Gospodarczej, Lubelskiego Banku Regionalnego, Małopolskiego Banku Regionalnego, Rzeszowskiego Banku Regionalnego oraz Warmińsko-Mazurskiego Banku Regionalnego.

Akcjonariuszami BPS jest kilkaset banków spółdzielczych z całej Polski. BPS obsługuje klientów korporacyjnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych. Specjalizuje się w obsłudze: samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane