Przetasowania w Ponarze

AT
opublikowano: 05-02-2009, 00:00

Na najbliższym walnym Ponaru zmieni w skład nadzoru. Pojawił się nowy akcjonariusz. Znamy jego plany.

Na najbliższym walnym Ponaru zmieni w skład nadzoru. Pojawił się nowy akcjonariusz. Znamy jego plany.

Na wniosek zarządu wadowickiej spółki 6 marca odbędzie się zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego ma dojść do zmian w nadzorze. Zarząd przedstawi też nową strategię. To efekt pojawienia się w spółce nowego akcjonariusza: KCI Łobzów. Co do zaoferowania Ponarowi?

— Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się spółce. Po wstępnych analizach oceniamy, że jest to firma z dużym potencjałem. Ma co prawda skomplikowaną historię i była niezbyt fortunnie zarządzana, ale można ją uporządkować i zrestrukturyzować. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z istniejących warunków zewnętrznych i kryzysu gospodarczego. Warto jednak podjąć ryzyko — przekonuje Jarosław Knap z biura prasowego KCI Łobzów.

KCI Łobzów jest częścią grupy kapitałowej KCI, która od lat restrukturyzuje spółki z różnych branż. Podzieliła m.in. Krakowską Fabrykę Aparatury Pomiarowej. Część zakładu kupił Computerland (dziś Sygnity), część Apator.

— W przyszłości nie wykluczamy zwiększenia zaangażowania w Ponar — dodaje rzecznik KCI Łobzów.

Co o nowym akcjonariuszu myśli zarząd Ponaru?

— Uważam, że pomoże nam w restrukturyzacji. Z tego też jest znany — kwituje Jan Godłowski, prezes Ponaru.

KCI Łobzów ma 9,95 proc. głosów, w tym 8 proc. to prawo do głosowania z akcji Leszka Szwedo, szefa rady nadzorczej. Nie wiadomo, czy zamierza całkiem pozbyć się Ponaru.

— Spotykaliśmy się, ale teraz już nie rozmawiamy — mówi Krzysztof Jędrzejewski, który ma prawie 9 proc. udziałów w Ponarze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane