Przetasowania w Śrubeksie

KSA
opublikowano: 21-12-2007, 00:00

Pod koniec stycznia akcjonariusze zadecydują o przeniesieniu części firmy do podmiotu zależnego.

Pod koniec stycznia akcjonariusze zadecydują o przeniesieniu części firmy do podmiotu zależnego.

Po przejęciu niemal pełnej (94,4-procentowej) kontroli nad Śrubeksem Kolener wprowadza już pierwsze zmiany w spółce. Na 21 stycznia zwołano nadzwyczajne walne producenta śrub. Najważniejszym punktem porządku obrad jest zgoda na utworzenie przez Śrubex spółki zależnej oraz na wniesienie do niej całego majątku (zorganizowanej części przedsiębiorstwa) giełdowej firmy.

Kolejnym krokiem — zgodnie z zapowiedziami — będzie przejęcie produkcyjnej firmy przez Koelnera.

— Koelner zapłaci za spółkę Śrubeksu gotówką — mówi Przemysław Koelner, przewodniczący rad nadzorczych obu giełdowych spółek.

To już prawie pewne, że pozbawiony aktywów produkcyjnych Śrubex pozostanie na giełdzie. Dzięki „wydmuszce” Przemysław Koelner wprowadzi na nią jedną ze swoich prywatnych firm. Na razie mówi o niej „spółka technologiczna” i nie ujawnia przedmiotu jej działalności.

— Zaprezentuję ją rynkowi pod koniec I kwartału — mówi Przemysław Koelner.

Tajemnicza firma wejdzie na giełdę zapewne w III kwartale 2008 r. Poczeka na dobry moment, bo planuje emisję akcji.

Koelner nie zadecydował, czy przeprowadzi w Śrubeksie przymusowy wykup akcji. Tymczasem styczniowe nadzwyczajne walne producenta śrub zajmie się też zmianami w statucie, m.in. dotyczącymi liczebności zarządu. Zmniejszy również skład rady nadzorczej i obniży wynagrodzenia jej członków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy