Przewidzieli umocnienie euro, prognozują jego osłabienie

opublikowano: 04-09-2017, 14:04
aktualizacja: 04-09-2017, 14:06

UBS Wealth Management trafnie przewidywał na początku roku umocnienie euro w jego dalszej części. Obecnie prognozuje niższą wycenę wspólnej europejskiej waluty.

Analitycy UBS WM spodziewają się słabnięcia euro, bo uważają, że Europejski Bank Centralny zacznie redukcję stymulacji gospodarki później niż oczekuje rynek. Prognozują, że euro osłabnie do 1,18 USD. Większość ankietowanych przez Bloomberga instytucji prognozuje średnio 1,03 USD za euro, a nawet dojście do parytetu.

- Na początku roku dominowała mania dolarowa, a teraz rynkiem owładnęła „euroforia” w związku z oczekiwaniami, że EBC zacznie redukcję zakupów obligacji na początku 2018 roku – przypomniał Mark Haefele, szef inwestycji w UBS Wealth Management. – Ale większość rajdu euro może być już za nami, co najmniej przez kilka najbliższych miesięcy – dodał.

Jego zdaniem, możliwe jest krótkoterminowe odbicie dolara jeśli w USA gładko uchwalony zostanie pakiet reform podatkowych lub podwyższony zostanie próg zadłużenia.

UBS Wealth rekomenduje „neutralną” pozycję w handlu euro wobec dolara. Przewiduje, że za sześć miesięcy wspólna waluta będzie notowana po 1,18 USD. Obecnie umacnia się o 0,4 proc. do 1,1907 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Przewidzieli umocnienie euro, prognozują jego osłabienie