Przewodnik dla zagranicznych turystów doradza, jak jeździć po Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-02-2005, 16:51

Wkrótce na polskie przejścia graniczne trafi przewodnik dla zagranicznych kierowców, który będzie doradzał, jak poruszać się po Polsce. Licząca 32 strony broszura jest już dostępna na stronach internetowych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KBRDR) w czterech wersjach: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i polskiej.

Wkrótce na polskie przejścia graniczne trafi przewodnik dla zagranicznych kierowców, który będzie doradzał, jak poruszać się po Polsce. Licząca 32 strony broszura jest już dostępna na stronach internetowych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KBRDR) w czterech wersjach: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i polskiej.

    Broszura objaśnia m.in. znaczenie niektórych polskich znaków drogowych czy symboli poszczególnych rodzajów paliw sprzedawanych na polskich stacjach benzynowych. Zawiera także tabelę opłat za autostrady oraz mapkę z zaznaczonymi przejściami granicznymi.

    Informator przedstawia także podstawowe wiadomości o polskich pieniądzach, kantorach wymiany walut, bankach i bankomatach oraz akceptowanych kartach kredytowych. Wymienia, jakie trzeba mieć dokumenty przy przekraczaniu granicy, które towary można przewozić bez cła, kiedy można ubiegać się o zwrot podatku VAT itd.

    Przestrzega także, że nie należy zostawiać w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów.

  Jest też rozdział, w którym autorzy przestrzegają przed kierowcami jeżdżącymi z nadmierną szybkością, a także lokującymi drogi ciągnikami i maszynami rolniczymi. Informator przestrzega też przed pieszymi i rowerzystami, którzy zapominają o światłach odblaskowych, a także przed porannymi i wieczornymi mgłami.

    Informator zawiera również spis najważniejszych telefonów: służb ratowniczych i porządkowych, centrów informacji turystycznej, ambasad i konsulatów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane