Przewodnik kulturalny

DH
opublikowano: 10-03-2006, 00:00

Akademia Ruchu

Galeria Klimy Bocheńskiej

— Fabryka Trzciny

Warszawa, ul. Otwocka 14

tel. 0-601-511-713

9 marca, godz. 18.00

Zespół twórczy Akademii Ruchu poszukuje wizualnego języka

teatru. Miesza różne dyscypliny sztuki, tworzy prezentacje w różnych obszarach — teatr, galeria, filharmonia, ulica czy pomieszczenia przemysłowe. Na tę prezentację składa się wiele krótkich wystąpień pięcioosobowego zespołu, trwających od pięciu do dziesięciu minut. Ich strona formalna i narracja dalekie są od stereotypu dramaturgii scenicznej — to właściwość.

Siedem grzechów głównych

Zamek Królewski w Warszawie

plac Zamkowy 4

tel. 022-65-72-369

14 marca-14 maja 2006 r.

Ponad 100 niezwykle cennych rycin, które zostały wykonane między XV a XIX wiekiem. Wprowadzenie do wystawy stanowią ryciny przedstawiające grzech pierworodny. Dalej ekspozycja jest podzielona na siedem części, a każda z nich odnosi się do poszczególnych grzechów pochodzących z ustalonego w VII wieku kanonu siedmiu grzechów głównych: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, łakomstwo, gniew i lenistwo. Wszystkie ryciny zaprezentowane na Zamku Królewskim pochodzą ze zbiorów Polskiej Akademii Umiejętności i Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Przewodnik kulturalny