Przewrót w zarządzie FAM

KSA
opublikowano: 27-03-2009, 00:00

Spółka ma już nowy zarząd. Poprzedni, w porozumieniu z radą, złożył rezygnację. Ale to nie oznacza końca roszad.

Spółka ma już nowy zarząd. Poprzedni, w porozumieniu z radą, złożył rezygnację. Ale to nie oznacza końca roszad.

Po zmianach w radzie nadzorczej przyszedł czas na kolejne ruchy kadrowe. Prezes przemysłowego holdingu Piotr Janczewski i wiceprezes Maciej Adamczyk zrezygnowali z pełnionych funkcji. Nastąpiło to w porozumieniu z radą nadzorczą, w której większość ma Grzegorz Bielowicki. Biznesmen wcześniej mówił, że dobrze ocenia pracę zarządu i nie planuje zmian.

— Praca w zarządzie to zawsze decyzja dwóch stron. Warunkiem koniecznym podjęcia takiej decyzji jest spójna wizja zarządu i akcjonariuszy reprezentowanych przez radę nadzorczą przynajmniej w kwestiach strategicznych, a my różnimy się w tej sprawie — wyjaśnia Piotr Janczewski.

Od 31 marca nowym prezesem FAM będzie Dariusz Zieliński, wcześniej prezes Libelli, a wiceprezesem zostanie Paweł Hordyński, dotychczas członek zarządu oraz dyrektor finansowy w giełdowej Platformie Mediowej Point Group. Do zarządu FAM nominowany został też Kazimierz Mochol, który jest członkiem zarządu Ponaru.

FAM prawdopodobnie zmieni strategię i skupi się na najbardziej rentownym segmencie cynkowniczym. Pozostałe aktywa zostaną prawdopodobnie wystawione na sprzedaż.

Tymczasem Mirosław Kalicki, który stracił ostatnio wszystkie miejsca w radzie FAM, zgodnie z zapowiedziami złożonymi na łamach "PB" zażądał zwołania walnego i kolejnych zmian w nadzorze spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przewrót w zarządzie FAM