Przez cła odwetowe zdrożeje w UE amerykańska whiskey

opublikowano: 26-06-2018, 22:00

Brown-Forman Corp., producent znanej whiskey Jack Daniel’s, podwyższy jej cenę na rynku Unii Europejskiej.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Brown-Forman Corp., producent znanej whiskey Jack Daniel’s, podwyższy jej cenę na rynku Unii Europejskiej. To reakcja na wprowadzenie przez wspólnotę cła odwetowego w wysokości 25 proc. na amerykańskie wyroby, po obłożeniu przez USA cłem importu stali i aluminium.

Phil Lynch, rzecznik Brown-Forman Corp., podkreślił, że rzeczywista podwyżka cen dla konsumentów wyniesie około 10 proc.

— 25-procentowe cło nie przekłada się na wzrost ceny butelki Jacka Daniel’sa o 25 proc. — powiedział Phil Lynch.

Podkreślił, że choć europejski rynek jest jednym z większych dla spółki, to jej whiskey jest sprzedawana w ponad 170 krajach, a największym rynkiem wciąż są Stany Zjednoczone.

— Oczywiście byłoby dużo lepiej dla wszystkich amerykańskich producentów whiskey, gdyby ten spór handlowy między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską zakończył się, zanim w ciągu następnych kilku miesięcy podwyżka cen Jacka Daniel’sa stanie się rzeczywistością. Istniejący od 1870 r. koncern Brown-Forman jest producentem i dystrybutorem marek alkoholi mocnych premium. W Polsce jest jednym z największych ich dystrybutorów. Ma w portfolio takie marki, jak: Jack Daniel’s, Finlandia Vodka, Woodford Reserve, The GlenDronach, Glenglassaugh,Chambord, Herraruda, El Jimador i The BenRiachi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy