Przez kilka miesięcy do dyspozycji VIP-ów będzie tylko jeden Tu-154

PAP
07-01-2009, 16:58

Przez kilka najbliższych miesięcy do  dyspozycji najwyższych osób w państwie będzie tylko jeden samolot specjalny Tu-154, drugi przejdzie w tym czasie remont.

Informacje PAP na ten temat potwierdził w środę rzecznik Sił Powietrznych ppłk Wiesław Grzegorzewski. "Minął kalendarzowy okres użytkowania jednej z maszyn" - wyjaśnił. Remonty rządowych Tupolewów wykonywane są cyklicznie; w przypadku jednego właśnie upłynęło pięć lat od poprzedniego.

Jak podał ppłk Grzegorzewski, remont może potrwać od sześciu do dziewięciu miesięcy, w zależności od jego skali.

Osobną kwestią pozostaje przetarg na wykonanie remontu. Z ustaleń PAP ze źródeł zbliżonych do armii wynika, że nie został on jeszcze rozpisany. W przeszłości nie był konieczny, bo zgłaszał się tylko jeden oferent, teraz pojawił się drugi.

36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego, który obsługuje loty przedstawicieli najwyższych władz, eksploatuje samoloty Tu-154 i ponad 30-letnie Jaki-40. Na krótszych trasach przewozi pasażerów samolotami M-28 i śmigłowcami, z których część także lata od lat 70.

O rządowych maszynach głośno było w ostatnim czasie głównie w kontekście sposobu pozyskania nowych samolotów dla VIP-ów m.in. przetargu, zakupu w ramach pilnej potrzeby operacyjnej czy uchwały rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Przez kilka miesięcy do dyspozycji VIP-ów będzie tylko jeden Tu-154