Przez pomyłkę odśnieżył stadion narciarski przed zawodami

PAP
opublikowano: 25-01-2013, 07:30

Kierowca pługu śnieżnego w Porsanger w północnej Norwegii otrzymał polecenie odśnieżenia parkingu. Jednak przez pomyłkę usunął bardzo dokładnie śnieg ze stadionu narciarskiego, na którym miały odbyć się zawody.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Fred Persen, kierownik największego w okolicy obiektu - Igeldas w Porsanger, w rozmowie z lapońskim dziennikiem „Sagat” powiedział: „Kiedy poinformowano mnie przez telefon o zdarzeniu, nie uwierzyłem. Musiałem się o tym przekonać osobiście. Gdy przybyłem na miejsce, zobaczyłem pług, zadowolonego kierowcę i całkowicie odśnieżony stadion. Myślałem, że dostanę zawału serca”.

Członkowie lokalnego klubu sportowego i wolontariusze pracowali przez kilka miesięcy nad przygotowaniem podłoża nie tylko do zawodów w biegach narciarskich lecz głównie dla rozgrywanych corocznie w styczniu mistrzostw Laponii w jeździe na nartach i rzucaniu lassem.

„Ostatnie inwestycje wyniosły pół miliona dolarów. Do startu zgłoszono 400 zawodników i chcieliśmy umożliwić im zaparkowanie samochodów przed stadionem. Teraz liczymy już tylko na nowe opady śniegu” - powiedział Persen.

Właściciel firmy zajmującej się odśnieżaniem przeprosił za pomyłkę i nie wystawił rachunku za usługę. ”Na szczęście mój kierowca nie zdążył wysypać soli” - dodał Joar Paulsen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu