Przez pomyłkę odśnieżył stadion narciarski przed zawodami

PAP
25-01-2013, 07:30

Kierowca pługu śnieżnego w Porsanger w północnej Norwegii otrzymał polecenie odśnieżenia parkingu. Jednak przez pomyłkę usunął bardzo dokładnie śnieg ze stadionu narciarskiego, na którym miały odbyć się zawody.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Fred Persen, kierownik największego w okolicy obiektu - Igeldas w Porsanger, w rozmowie z lapońskim dziennikiem „Sagat” powiedział: „Kiedy poinformowano mnie przez telefon o zdarzeniu, nie uwierzyłem. Musiałem się o tym przekonać osobiście. Gdy przybyłem na miejsce, zobaczyłem pług, zadowolonego kierowcę i całkowicie odśnieżony stadion. Myślałem, że dostanę zawału serca”.

Członkowie lokalnego klubu sportowego i wolontariusze pracowali przez kilka miesięcy nad przygotowaniem podłoża nie tylko do zawodów w biegach narciarskich lecz głównie dla rozgrywanych corocznie w styczniu mistrzostw Laponii w jeździe na nartach i rzucaniu lassem.

„Ostatnie inwestycje wyniosły pół miliona dolarów. Do startu zgłoszono 400 zawodników i chcieliśmy umożliwić im zaparkowanie samochodów przed stadionem. Teraz liczymy już tylko na nowe opady śniegu” - powiedział Persen.

Właściciel firmy zajmującej się odśnieżaniem przeprosił za pomyłkę i nie wystawił rachunku za usługę. ”Na szczęście mój kierowca nie zdążył wysypać soli” - dodał Joar Paulsen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Przez pomyłkę odśnieżył stadion narciarski przed zawodami