Przez zablokowaniem rosły londyńskie przychody Ubera

opublikowano: 05-10-2017, 12:50

Londyn jest ważnym, choć - na razie - bardziej w znaczeniu prestiżowym, ogniwem w strukturze Ubera, amerykańskiego potentata rynku usług para taksówkowych. Przed cofnięciem licencji na prowadzenie działalności w stolicy Wielkiej Brytanii rosły przychody, liczba zatrudnionych i rentowność firmy w tym mieście, donosi Bloomberg.

Przychód spółki Uber London wzrósł w 2016 r. do 36,9 mln funtów (49 mln USD), co oznacza dynamikę wzrostu na poziomie 59 proc. w ujęciu rocznym. Jeszcze lepiej sytuacja wyglądała w przypadku zysku, który przed opodatkowaniem zwiększył się o 65 proc. do 3 mln funtów. W tym okresie średnia miesięczna liczba pracowników podskoczyła o 90 proc. do 199. 

Uber, Taxi
Zobacz więcej

Uber, Taxi Bloomberg

We wrześniu urząd Transport for London wydał decyzję o cofnięciu spółce licencji, od której Uber ma się odwołać. Amerykańska firma może prowadzić działalność w toku procesu odwoławczego. 

Największe brytyjskie miasto to miejsce ważnej batalii prestiżowo-politycznej dla Ubera, Jego udział w globalnej strukturze przychodów jest relatywnie niewielki, gdyż w samym drugim kwartale 2017 r. łączne przychody spółki wyniosły ponad 1,75 mld USD, rosnąc o 17 proc. w porównaniu do pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku. Firma nadal jest jednak nierentowna, choć udało się jej zmniejszyć stratę o 9 proc. do 645 mln USD. 

Uber, jak wynika z raportu spółki, ma w Londynie ponad 40 tys. kierowców i ponad 3,5 mln klientów, którzy użyli aplikacji chociaż raz w okresie 90 dni.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu