Przy dobrych nastrojach możliwy atak na 4,09 PLN za EUR

PAP
24-08-2009, 17:03

Poniedziałek na rynkach walutowym i  obligacji był spokojny. Do końca tygodnia dla obu rynków krajowe dane mogą odgrywać ważną rolę. We wtorek, jeśli dobre nastroje będą się utrzymywać, złoty może ponownie zaatakować poziom 4,09 za euro - uważają analitycy.

"W poniedziałek złoty oraz inne waluty naszego regionu konsolidowały się, a niewielkie zmiany kursów były związane z zachowaniem pary euro-dolar. Brakowało impulsu determinującego kierunek notowań" - powiedział PAP Marcin Grotek z Raiffeisen Banku.

"Jeśli dobre nastroje będą się utrzymywać, we wtorek złoty może ponownie zaatakować poziom 4,09 za euro. Pod koniec tygodnia ważne mogą się okazać krajowe dane ekonomiczne - dane o PKB mają potencjał, żeby wpłynąć na kurs złotego" - dodał.

Zdaniem dilerów w tym tygodniu dane makro będą kluczowe dla rynku obligacji.

"W poniedziałek rynek obligacji otworzył się na poziomie piątkowego zamknięcia i w ciągu dnia niewiele się wydarzyło, pomimo presji na wzrost cen ze strony silnego złotego. Dodatkowo przetarg bonów MF cieszył się umiarkowanym popytem ze strony inwestorów, a rentowności były zbliżone do zeszłotygodniowych" - powiedział PAP Seweryn Baudura z banku Millennium.

W poniedziałek MF sprzedało na przetargu bony 52-tygodniowe za 860,0 mln zł przy popycie 3.365,05 mln zł i średniej rentowności 4,233 proc.

"Ten tydzień zapowiada się ciekawie w związku z wtorkowymi danymi o sprzedaży detalicznej i piątkowymi o PKB w II kw. 2009. Jeśli obie figury będą lepsze od oczekiwań, będzie to dobry sygnał dla rynku obligacji i możliwe jest, że pojawi się kapitał zagraniczny" - dodał Baudura.

We wtorek o 10.00 GUS poda dane o sprzedaży detalicznej w lipcu.

W piątek o 10.00 GUS ogłosi dane o PKB w II kwartale 2009.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Przy dobrych nastrojach możliwy atak na 4,09 PLN za EUR