Przy grze zostali już tylko goście

Marek Knitter
opublikowano: 29-04-2004, 00:00

Na rynku wtórnym obligacji polskich inwestorów było wczoraj niewielu. Część krajowych banków po rozpoczęciu forum ekonomicznego w Warszawie ograniczyło bowiem aktywność. Tym razem nie zawiedli jednak zagraniczni gracze.

Rynek wtórny rozpoczął notowania papierów skarbowych na poziomie wtorkowego zamknięcia. Przed południem ceny zaczęły spadać przy bardzo niskich obrotach. Jednak po południu pojawiło się więcej ofert kupna polskich papierów od zagranicznych inwestorów. W konsekwencji rentowności obligacji spadły około 5 pkt bazowych.

Na rynkach długu w strefie euro również ceny papierów szły w górę. Rentowność 2-letnich niemieckich obligacji (Schatz) spadła o 1,5 pkt bazowego i wyniosła 2,44 proc.

Dziś inwestorzy będą czekać na dane dotyczące rynku pracy w USA. Jeżeli okażą się one znacznie lepsze od oczekiwań, to ceny obligacji na rynku długu spadną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu