Przychody i zyski w górę

Agata Hernik
opublikowano: 11-05-2006, 00:00

Firma Kuehne+Nagel ogłosiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2006 r. Jej zysk zwiększył się o blisko połowę.

W pierwszym kwartale 2006 r. międzynarodowy operator logistyczny Kuehne + Nagel zarobił 101,6 mln CHF (250,9 mln zł). W porównaniu z pierwszymi miesiącami roku poprzedniego to wzrost o 46,2 proc. Przychody firmy wyniosły 4,3 mld CHF (10,6 mld zł), czyli o 41,7 proc. więcej niż w zeszłym roku.

Oddział spedycji morskiej w porównaniu z tym samym okresem 2005 r. zanotował wzrost o ponad 20 proc. W spedycji lotniczej Kuehne + Nagel zwiększył przewozy ładunków o 7,4 proc., podczas gdy średni wzrost rynku wyniósł około 3 proc. Zeszłoroczny wynik operacyjny pierwszego kwartału firma przekroczyła o 8,8 proc.

— Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku, tym bardziej że nasz wzrost przekroczył ponad dwukrotnie tempo wzrostu rynku — komentuje wyniki oddziału spedycji morskiej Klaus Herms, prezes Kuehne + Nagel International.

Jeżeli chodzi o działania związane z transportem lądowym w Europie, to Kuehne + Nagel integrował nabyte wcześniej firmy i ulepszał sieć połączeń. Firma jest zadowolona z efektów podjętych działań. Lepszy wynik operacyjny i sieć lądowa pozwala jej optymistycznie patrzeć w przyszłość.

— Rezultat, który osiągnęliśmy, przekroczył nasze oczekiwania. Potwierdza skuteczność wprowadzanej przez nas strategii. Daje to nam przekonanie o dalszym rozwoju naszej działalności — dodaje Klaus Herms.

Dzięki zakupowi firmy ACR Logistics, Kuehne + Nagel podniósł swoją wartość w dziedzinie logistyki kontraktowej. Obrót w porównaniu z zeszłym rokiem jest prawie trzykrotnie wyższy. Wzrastająca wydajność zasilana przez istniejący, standaryzowany i centralizowany system IT wpływa na rozwój tej części biznesu. Rozwój działań logistyki kontraktowej i liczne przedsięwzięcia związane z transportem lądowym wpływają na nabywanie nieruchomości. Od końca czerwca 2006 r. będą one stanowić osobny dział raportowania. W Polsce firma działa: w Poznaniu, Warszawie, Gdyni, Sosnowcu, Lublińcu, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie i w Łodzi. W oddziałach oraz magazynach zatrudnia ponad tysiąc osób. Dysponuje magazynami o powierzchni około 140 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Hernik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu