Przychody mogą zostać podwojone

Marcin Goralewski
opublikowano: 17-03-2004, 00:00

Gdyby nie zyski nadzwyczajne, grupa Swarzędza byłaby pod kreską. W tym roku mają pojawić się już realne profity.

Notowana na giełdzie meblarska grupa Swarzędza planuje w tym roku radykalny wzrost przychodów ze sprzedaży.

Ekstrapieniądze

— Nie publikujemy prognoz, ale mogę powiedzieć, że portfel zamówień na ten rok już wynosi 80 mln zł, a zdolności produkcyjne — 100 mln zł rocznie — mówi Julian Nuckowski, prezes Swarzędza.

W 2003 r. grupa, którą tworzą m.in. Gostyńska Fabryka Mebli, Kościańska Fabryka Mebli i Jarocińskie Fabryki Mebli, sprzedała towary za niespełna 50 mln zł. Zysk netto sięgnął zaś 8,6 mln zł.

— Na wynik netto wpływa restrukturyzacja finansów grupy, czyli umorzenia długów i postępowania układowe. Bez tego nie udałoby się w ubiegłym roku zanotować zysku netto. W pierwszym i drugim kwartale tego roku będzie podobnie. Grupa jednak zarabia i na pewno w całym roku znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach — tłumaczy prezes.

Jest popyt na akcje

Spółkę czekają roszady właścicielskie. Do końca marca DM BOŚ szuka inwestora na 17 proc. akcji Swarzędza, jakie posiada spółka zależna. Termin ten może zostać przesunięty o dwa miesiące.

— Nie sądzę, by był powód do przesuwania terminu. Wszystko powinno się wyjaśnić do końca marca. Z oczywistych względów nie mogę nic więcej powiedzieć — mówi Julian Nuckowski.

Podczas wczorajszej sesji akcje Swarzędza ostro spadały. Wyprzedaż sprowadziła kurs meblarskiej spółki nawet do 4,24 zł, czyli ponad 9 proc. poniżej notowań poniedziałkowych. To efekt komunikatu o sprzedaży ponad 160 tys. akcji przez Magdalenę Rulską-Nuckowską, żonę prezesa, która w ten sposób pozyskała pieniądze na spłatę kredytu na zakup tych papierów.

— To ostatni komunikat tego rodzaju. Pakiet akcji, który ma moja żona, można nazwać docelowym — uspokaja Julian Nuckowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przychody mogą zostać podwojone