Przychody WSiP sięgnęły 250 mln zł

ISB
14-02-2003, 00:00

Przychody brutto Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych (WSiP) na koniec 2002 r. wyniosły ponad 250 mln zł, a zysk brutto ponad 40 mln zł. Jan Rurański, prezes największego w Polsce wydawcy podręczników, zakłada w 2003 r. wzrost udziału spółki w rynku z 32 do 35 proc. Według niego, WSiP nie narzeka na brak gotówki, a nawet „cierpi na nadpłynność”. Dlatego prezes z aprobatą patrzy na plan Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP), zakładający ewentualny udział WSiP w restrukturyzacji niektórych firm wydawniczych.

— Udział WSiP w restrukturyzacji innych firm z branży będących w gestii Skarbu Państwa jest dobrym rozwiązaniem. Synergie z tymi podmiotami mogą zwiększyć atrakcyjność spółki w momencie sprzedaży jego akcji przez Skarb Państwa — ocenia prezes.

Jego zdaniem, przeprowadzenie oferty publicznej WSiP jeszcze w 2003 r. jest mało prawdopodobne, choć z technicznego punktu widzenia możliwe.

MSP podjęło na początku lutego decyzję o unieważnieniu zaproszenia do rokowań w sprawie prywatyzacji. Resort podał, że zamierza sprywatyzować spółkę poprzez sprzedaż akcji na GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przychody WSiP sięgnęły 250 mln zł