"Przyjazne Miasto" wciąż w sporze z inwestorem Złotych Tarasów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-10-2005, 18:38

Nie ustaje spór między Stowarzyszeniem Przyjazne Miasto a inwestorem centrum handlowo-usługowego Złote Tarasy, które powstaje w Warszawie. W piątek w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym przedstawiciele stowarzyszenia dowodzili wadliwości raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko.

Nie ustaje spór między Stowarzyszeniem Przyjazne Miasto a inwestorem centrum handlowo-usługowego Złote Tarasy, które powstaje w Warszawie. W piątek w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym przedstawiciele stowarzyszenia dowodzili wadliwości raportu o oddziaływaniu inwestycji na środowisko.

W 2002 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO) utrzymało decyzję starosty warszawskiego uzgadniającą rozwiązania projektowe kompleksu Złote Tarasy w zakresie ochrony środowiska. Elementem tych rozwiązań projektowych był właśnie raport. Według SKO, dokument był sporządzony w odpowiedni sposób i wynikało z niego, że warunki budowy zabezpieczają środowisko przed negatywnym oddziaływaniem inwestycji.

Jednak Przyjazne Miasto wskazuje nieprawidłowości w raporcie. Stowarzyszeniu nie podoba się, że w dokumencie jest mowa o zbudowaniu przy kompleksie parkingu podziemnego na 1400 samochodów, podczas gdy - zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego - w tym rejonie Warszawy jest zapis o 800 miejscach parkingowych.

Dowodzi też, że parkingi będą wentylowane za pomocą instalacji mechanicznej, co spowoduje zbyt duże natężenie hałasu. Według stowarzyszenia, wady raportu powodują, że decyzja o rozwiązaniach projektowych kompleksu Złote Tarasy w zakresie ochrony środowiska jest wadliwa.

W piątek przedstawiciele stowarzyszenia zarzucili Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu, że nie miało pełnych akt sprawy, w tym - pełnego raportu. Ich zdaniem, zamiast czterech kartonów akt, w SKO był tylko jeden karton.

Pełnomocnik inwestora Złotych Tarasów, mec. Wadim Kurpias w odpowiedzi na ten zarzut powiedział, że stowarzyszenie opiera go na przypuszczeniach lub domniemaniach.

Wyrok w tej sprawie ma zapaść 26 października.

Otwarcie centrum Złote Tarasy ma nastąpić jesienią przyszłego roku.

"Przyjazne Miasto" zasłynęło z blokowania ważnych inwestycji miejskich i odstępowania od blokady po otrzymaniu korzyści majątkowych. W zamian za darowiznę w wysokości 2 mln zł od inwestora centrum handlowego Arkadia przy rondzie Zgrupowania Radosław (d. Babka) w Warszawie stowarzyszenie odstąpiło od blokady inwestycji. Po tym wydarzeniu ze stowarzyszenia wystąpiło kilku członków, którzy nie zgadzali się na taką działalność "Przyjaznego Miasta".

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane