Przyjeżdżają z pracą do ludzi

DCZ
opublikowano: 30-05-2008, 00:00

Mobilne biuro rekrutacyjne Przystanek praca uruchomiła agencja pośrednictwa pracy Impel Job Service.

Mobilne biuro rekrutacyjne Przystanek praca uruchomiła agencja pośrednictwa pracy Impel Job Service.

W mobilnym biurze można porozmawiać z konsultantem personalnym, który przedstawi pełną informację o oferowanych miejscach pracy i odpowie na wszelkie pytania kandydatów. W ten sposób Impel Job Servive chce dotrzeć głównie do osób z małych miejscowości i ze wsi, w których jest wysoki wskaźnik bezrobocia. W maju ruszył pilotażowy program na Dolnym Śląsku.

Z badań Impel Job Service wynika, że w przypadku pracowników produkcyjnych oferty pracy w prasie są nieskuteczne. Do 45 proc. takich osób nie docierają w ogóle. 63 proc. nie ma ochoty wertować ogłoszeń ze względu na zbyt dużą, ich zdaniem, liczbę ofert. 77 proc. kandydatów, którzy spełniają wszystkie wymagania, nie odpowiada na ofertę pracy m.in. ze względu na konieczność sporządzenia dokumentów, zaniżoną samoocenę czy utrudniony dostęp i nieumiejętność posługiwania się internetem i komputerem.

— Badania uświadomiły nam, że aby osiągnąć zamierzone rezultaty, firma rekrutacyjna powinna stawiać na bezpośrednie kontakty z kandydatami — wyjaśnia Piotr Piątek, prezes Impel Job Service.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu