Przyłóż do ucha

Kamil Kosiński
opublikowano: 30-03-2007, 00:00

Cyfrowe kamery, odtwarzacze plików MP3 i radia — to już w telefonie komórkowym standard.

Producenci zatem albo wyśrubowują parametry techniczne wmontowanych w słuchawki urządzeń, albo wprowadzają do nich funkcje dla wąsko określonych grup użytkowników. No i coraz większego znaczenia nabiera design.

1

Samsung SGH-X890

Najcieńszy telefon świata

Cena: 900 zł

Nie wypycha kieszeni koszuli czy marynarki, z łatwością zmieści się w damskiej torebce. Niespełna 6 mm grubości. Miniaturyzacja poszła we właściwym kierunku. Gabaryty słuchawki są tak duże, że nie utrudniają obsługi. Do tego klasyczna linia bez udziwnień.

2

Nokia N93i

Zamiast kamery

Cena: 3500 zł

Aparat z matrycą 3,2 megapiksela i optyką Carl Zeiss. Możliwość kręcenia filmów w jakości VGA i rozdzielczości 640 x 480 z prędkością 30 klatek na sekundę. W standardzie 1 GB pamięci, co umożliwia 45 minut nagrania. Jej pojemność da się zwiększyć dzięki kartom miniSD.

3

LG F3000

Model wyścigowy

Cena: 900 zł

Kształtem przypomina sportowy samochód. Zainstalowane w aparacie charakterystyczne schematy dźwiękowe pozwalają ustawić jako dzwonki odgłos pracującego silnika lub pisk opon. Zamykając klapkę, usłyszymy trzask zamykanych w aucie drzwi.

4

LG KU800

Po prostu czekolada

Cena: 1500 zł

Wzbogacona wersja modelu Chocolate, obsługująca standard UMTS. Pod względem innych pararmetrów technicznych to właściwie nic wielkiego. Minimalistyczna, kompozytowa obudowa wzbudza jednak uznanie.

5

Sony Ericsson P990i

Klasyka dla menedżerów

Cena: 2100 zł

Przedstawiciel jednej z popularniejszych rodzin kombajnów menedżerskich. Przy użyciu rysika lub wskaźnika można poruszać się po menu telefonu — dotykając ikon lub elementów menu na ekranie. Tryb samolotowy umożliwia wyłączenie funkcji nadajnika, pozostawiając dostęp do innych opcji.

6

Samsung SGH-E500

Damski aż do bólu

Cena: 1000 zł

Część obudowy wyprawiona skórą. Obramowanie obiektywu aparatu i joystick nawigacyjny wewnątrz ozdabiają cyrkonie. Oprogramowanie wylicza m.in. kalorie, cykl menstruacyjny, pomaga w ułożeniu listy zakupów.

7

Motorola MotoKRZR

Zwierciadło dodają w prezencie

Cena: 1499 zł

Ten telefon głównie świetnie wygląda. Lustrzane szkło, z którego zrobiona jest przednia część obudowy, pozwala obejrzeć własne odbicie. Poza tym, jak na dzisiejsze czasy, to standard. Coś dla miłośników telefonów z klapką.

8

Nokia E61i

Z internetem pod ręką

Cena: 2000 zł

Pełna klawiatura qwerty z podświetleniem ułatwia pisanie dłuższych tekstów, a specjalna dioda informuje o nadejściu nowego e-maila. Duży wyświetlacz i przeglądarka mają też zachęcać do odwiedzin na stronach WWW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu