Przysmaki za unikanie godzin szczytu w metrze

  • DI
opublikowano: 21-01-2019, 22:00

Tozai, jedna z linii zatłoczonego tokijskiego metra, zamierza zachęcić pasażerów, by jeździli do pracy przed godzinami porannego szczytu.

Każdego dnia z linii Tozai korzysta 7,2 mln pasażerów. Jeśli do przygotowanego przez nią programu zapisze się 2 tys. osób, każda z nich dostanie kupon na kawałek tempury (panierowane i smażone w głębokim oleju ryby, kalmary, grzyby bądź warzywa). Jeśli zgłosi się ponad 2,5 tys., nagrodą będzie soba — japoński makaron z różnymi dodatkami, a jeśli ponad 3 tys., to i soba, i tempura.

Program potrwa do 1 lutego. Przez 10 dni roboczych uczestnicy będą musieli przechodzić przez bramki przed godzinami porannego szczytu, by zakwalifikować się do bezpłatnego posiłku. Tozai ma nadzieję, że program zachęci pasażerów do trwałego wstawania nieco wcześniej i podróżowania metrem w nieco mniejszym tłoku.

W godzinach 7.50-8.50 z linii Tozai korzysta w dni robocze ponad 76 tys. , czyli dwa razy więcej, niż wynosi pojemność pociągów. Na innych liniach metra sytuacja wcale nie jest lepsza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu