Przyszłość fabryk Opla w Niemczech zapewniona do 2010 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-03-2005, 16:29

Przyszłość niemieckich fabryk Opla w Ruesselsheim, Bochum i Kaiserslautern jest zagwarantowana do 2010 roku. Zarząd koncernu Adam Opel AG i rada zakładowa podpisały w piątek w Ruesselsheim umowę w tej sprawie.

Przyszłość niemieckich fabryk Opla w Ruesselsheim, Bochum i Kaiserslautern jest zagwarantowana do 2010 roku. Zarząd koncernu Adam Opel AG i rada zakładowa podpisały w piątek w Ruesselsheim umowę w tej sprawie.

Macierzysty koncern Opla, General Motors (GM), zobowiązał się do produkowania w niemieckich fabrykach nowych modeli samochodów, co ma zapewnić lepsze wykorzystanie mocy produkcyjnych.

Do roku 2010 w europejskich zakładach należących do GM nie będzie zwolnień. Nie będzie też zamykania zakładów. Zatrudnieni zrezygnują w zamian z podwyżek płac oraz z części dodatku wypłacanego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Zarząd GM zapowiedział w październiku, że do końca 2006 roku zlikwiduje 12 tysięcy miejsc pracy, z czego większość w fabrykach w Niemczech. Na znak protestu, załoga fabryki w Bochum przeprowadziła wówczas strajk, doprowadzając do przerwania produkcji w wielu europejskich fabrykach koncernu. Pod wpływem protestów władze GM złagodziły plan oszczędnościowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu