Przyszłość to innowacyjność połączona z neutralnością dla środowiska

Partnerem publikacji jest Epson
opublikowano: 02-03-2022, 09:24
aktualizacja: 02-03-2022, 09:26

Komentarz partnera rankingu

Krzysztof Janiec, MPS Sales Specialist, EPSON EUROPE B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

„Gazele Biznesu” to renomowane zestawienie od lat wyróżniające firmy wyjątkowe, wybijające się na trudnym, wymagającym – ale i niezwykle ciekawym - polskim rynku. Z radością obserwujemy, że z roku na rok coraz więcej jego uczestników to przedsiębiorstwa z dużym potencjałem nie tylko stricte biznesowym, ale też pełne chęci do budowania zrównoważonej gospodarki i działające w duchu społecznej odpowiedzialności. Takie podejście do biznesu jest zbieżne ze strategią firmy Epson, w której ściśle łączymy cele biznesowe i innowacje z działaniami na rzecz społeczności i środowiska. Uważamy, że nie ma innej drogi. Pozycja, którą Epson zbudował na rynku to przede wszystkim efekt długofalowych planów rozwojowych, ich skrupulatnej realizacji, ale także gigantycznych inwestycji w sektorze R&D. Wierzę, że coraz więcej firm, obecnych w tym zestawieniu, świadomie będzie przeznaczać coraz większe środki na innowacje, które pozwolą prowadzić biznes zgodnie z ideą zrównoważonej gospodarki, minimalizując negatywny wpływ na środowisko naturalne.

W Polsce, podobnie jak w Europie, rośnie świadomość ekologiczna decydentów i społeczeństwa i ten trend na pewno będzie się umacniał. Coraz więcej firm zwraca uwagę właśnie na aspekt ekologiczny przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Epson idealnie wpisuje się w to zapotrzebowanie z drukarkami pracującymi w technologii „heat free”. Ta niewytwarzająca ciepła technologia zużywa do 83 proc. mniej energii w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Mniejszy pobór mocy to większa oszczędność pieniędzy, ale także mniejszy ślad węglowy. Wybór opracowanych przez nas rozwiązań druku, to nie tylko postawienie na produkty wytwarzane z troską o jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne, ale również decyzja, która przekłada się na jego zmniejszenie podczas długiego okresu ich eksploatacji. Z roku na rok dla świadomych i nowoczesnych przedsiębiorstw są to coraz ważniejsze argumenty przy wyborze sprzętu.

Istotne jest wprowadzanie zmian w przedsiębiorstwach, które będą skupiały się na wprowadzaniu mniej energochłonnych i bardziej przyjaznych środowisku technologii. Nie chodzi tylko o altruizm: ten trend spowodowany jest także rosnącymi kosztami energii elektrycznej.

Z satysfakcją obserwuję, że „zielone” trendy bardzo się umacniają, co będzie miało pozytywny wpływ na dalszy rozwój naszej działalności. Przyszłość to projektowanie innowacyjnych produktów, które są niezawodne i energooszczędne a dzięki zastosowanej technologii mają minimalny wpływu na środowisko.

Epson konsekwentnie stawia na proekologiczne działania i jest od lat zaangażowany w kwestii ochrony środowiska. W naszych procesach biznesowych i produkcyjnych stawiamy na zasadę zrównoważonego prowadzenia biznesu. Co więcej, w ślad za tym idą działania CSR zarówno na poziomie centralnym - takie jak wsparcie badań zmian klimatycznych w Arktyce – jak i w Polsce gdzie wspieramy akcję Czysta Rzeka. Podsumowaniem tego, co już zrobiliśmy oraz zobowiązań do realizacji w najbliższej przyszłości – takich jak przeznaczenie 100 mld jenów na innowacje związane ze zrównoważonymi technologiami - jest nasz niedawno opublikowany raport „Wybieramy bycie eko”, opisane w nim działania mogą być punktem odniesienia dla całej branży producentów IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane