Przyzwoite dane z USA nie pozwoliły dolarowi na korektę

  • Marek Rogalski
27-10-2016, 17:21

Opublikowane o godz. 14:30 odczyty nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku wskazały wprawdzie na jej spadek o 0,1 proc. m/m we wrześniu, ale już odczyt bazowy był zgodny z szacunkami na poziomie +0,2 proc. m/m.

Większego wpływu nie miały cotygodniowe dane nt. bezrobocia chociaż utrzymały się blisko najniższych poziomów w tym roku (258 tys.). Z kolei o 1,5 proc. wzrosła liczba podpisanych umów na kupno domów we wrześniu. Ogólny bilans nie wypada źle, chociaż kluczowe dane, czyli dynamika PKB za III kwartał są dopiero przed nami – jutro o godz. 14:30.

Efekt jest taki, że dolar zyskał, ale nie rozkłada się to równomiernie – rynek ma wątpliwości… i słusznie. W górę poszedł USD/JPY ustanawiając nowe 3-miesięczne maksima, czyli wybijając szczyt sprzed dwóch dni na poziomie 104,86. W efekcie oznaczenie formacji RGR staje się coraz mniej aktualne, a najbliższym istotnym oporem staje się rejon 105,54 wyznaczany przez minimum z maja b.r. 

Z drugiej strony mamy EUR/USD, który próbuje wybijać się z kanału spadkowego widocznego na dziennym wykresie, chociaż bardziej wiarygodnym sygnałem będzie pokonanie oporu przy 1,0951, jaki bazuje na minimum z 25 lipca b.r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Przyzwoite dane z USA nie pozwoliły dolarowi na korektę