PSB powiększy grupę

ANP
opublikowano: 26-08-2009, 00:00

Sieć hurtowni szykuje się do ekspansji i nie rezygnuje z deweloperskich planów.

Sieć hurtowni szykuje się do ekspansji i nie rezygnuje z deweloperskich planów.

Polskie Składy Budowlane (PSB), sieć hurtowni materiałów budowlanych zrzeszająca ponad 250 firm, chce zwiększyć zasięg działania.

— Chcemy geograficznie pokryć cały kraj. Dziś, według szacunkowych danych, mamy — 12-14 proc. rynku. Rozmawiamy z kilkudziesięcioma firmami, które mogą być zrzeszone w naszej sieci. To hurtownie ogólnobudowlane i sklepy. Głównym celem jest zdobycie dużych miast — mówi Bogdan Panhirsz, prezes PSB.

Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych składów będących akcjonariuszami grupy wyniosły w 2008 r. 3,95 mld zł. Sprzedaż centrali PSB sięgnęła 1,2 mld zł. Po pierwszym półroczu 2009 r. branża odczuła jednak spadki. Sprzedaż grupy zmniejszyła się o około 10 proc. — do 1,74 mld zł, a centrali — o 4 proc. — do 570 mln zł.

— Trudno przewidywać wyniki na koniec roku. Przypuszczam, że w niektórych branżach ceny materiałów nie będą już spadać, np. izolacji lub chemii budowlanej. W przypadku stali spodziewam się podwyżek — dodaje Bogdan Panhirsz.

Niedawno grupa ujawniała plany poszerzenia działalności m.in. o deweloperkę. W planach jest budowa na warszawskim Targówku 13-piętrowego obiektu wielobranżowego z hotelem, ale na razie nie ma na nią pieniędzy. Szef grupy ma nadzieję, że przed zimą ruszą za to prace przy budowie w Busku-Zdroju czterogwiazdkowego hotelu. Budżet inwestycji to 40 mln zł. Tu nie przewiduje problemów z finansowaniem.

Grupa PSB zamierza inwestować również w rozwój sklepów samoobsługowych PSB Mrówka (wyposażenie do domu i ogrodu). Dziś ma ich 30.

— W fazie projektów mamy 40 nowych sklepów. Będą gotowe do połowy 2011 r. — zapewnia szef PSB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu