Psi staruszek uratował dziecko

  • DI
opublikowano: 23-04-2018, 22:00

3-letnia dziewczynka zgubiła się w australijskim interiorze.

Aby ją odnaleźć, gdy niezauważona oddaliła się od swojego domu w stanie Queensland, wszczęto zakrojoną na szeroką skalę akcję ratunkową. Uczestniczyło w niej ponad 100 osób. Później okazało się, że dziecku przez cały czas towarzyszył Max, mający 17 lat pies pasterski, który z racji wieku jest już częściowo ślepy i głuchy. Przez 16 godzin towarzyszył jednak dziewczynce. Razem przetrwali noc w zagłębieniu skalnym, podczas której temperatura spadła do 15 st. C. Babcia dziewczynki usłyszała jej wołanie w miejscu odległym o 2 km od domu.

— Wbiegłam na wzgórze, skąd dochodził krzyk. Kiedy znalazłam się na szczycie, przybiegł do mnie pies i zaprowadził mnie prosto do niej — powiedziała Leisa Marie Bennett. Craig Berry, inspektor policji, wysoko ocenił pomoc Maxa — mianował go honorowym psem policyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu