Psia dyplomacja na półwyspie koreańskim

  • DI
opublikowano: 27-11-2018, 22:00

Kancelaria Mun Dze Ina, prezydenta Korei Płd., opublikowała zdjęcia pierwszej pary z sześciorgiem szczeniąt rasy pungsan oraz ich matką — suką Gomi, którą Mun otrzymał we wrześniu w prezencie od Kim Dzong Una, przywódcy Korei Płn.

Kim podarował Munowi dwa pungsany — sukę Gomi i psa Songkanga — jako symbol pojednania. Dwa tygodnie temu Mun poinformował na Twitterze, że Gomi urodziła sześcioro szczeniąt. „Ciąża u psów trwa około dwóch miesięcy, więc Gomi musiała przyjechać do nas już ciężarna” — napisał Mun i dodał: „To szczęście, że do dwóch prezentów doszło sześć. Mam nadzieję, że relacje koreańskie też takie będą”. Na zdjęciach widać Muna i jego żonę siedzących na trawniku pałacu prezydenckiego w Seulu w towarzystwie zgrai biało-kremowych czworonogów. „Poznajcie nowo narodzone szczeniaki Gomi. Zarówno Gomi, jak sześcioro szczeniąt urodzonych 9 listopada są bardzo zdrowe” — napisał Mun.

Pungsany to rasa myśliwska pochodząca z górskich terenów Korei Płn. Uchodzą za zwinne, inteligentne i nieustraszone w kontaktach z innymi zwierzętami, ale przyjazne i posłuszne wobec ludzi. Uznaje się je za narodową rasę Korei Płn. Mun Dze In słynie z miłości do zwierząt. Ma pod opieką jeszcze jednego pungsana o imieniu Maru, kundla o imieniu Tory oraz kota o imieniu Dzing Dzing. Tory został uratowany z fermy psów hodowanych na mięso. W kampanii Mun opowiadał się za stopniowym wygaszaniem handlu psim mięsem w Korei Płd., gdzie stanowiło ono element tradycyjnej kuchni. W ubiegłym tygodniu władze rozpoczęły rozbiórkę największej w kraju ubojni psów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu