PSSE przyciąga inwestorów

PAP, DI
opublikowano: 26-07-2018, 22:00

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna w pierwszej połowie 2018 r. wydała 14 pozwoleń. Liczy na więcej.

Utworzenie 335 nowych miejsc pracy i utrzymanie ponad 1,7 tys. miejsc oraz zainwestowanie prawie 184 mln zł zadeklarowali inwestorzy, którzy otrzymali w pierwszym półroczu 2018 r. zezwolenia na działalność w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE). Od początku roku do końca czerwca PSSE wydała inwestorom 14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Zezwolenia na prowadzenie działalności otrzymały m.in. spółki: Finn-Marin Polska, Amhil Europa, Kokoszki Prefabrykaty, Edwood, Proteh GlassDeep i Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe.

Spółka Edwood w podstrefie Biała Podlaska planuje otworzyć zakład produkcji fryzów oraz tarcicy obrzynanej. Spółka Horus Innowacyjne Materiały Przemysłowe otrzymała zezwolenie na działalność w podstrefie Solec Kujawski, gdzie zamierza zbudować halę magazynową z wydzieloną częścią produkcyjną. Zapowiada produkcję m.in. taśm klejących i materiałów ściernych oraz produktów dla poprawy bezpieczeństwa (odzieży ochronnej, materiałów odblaskowych).

„Co najmniej kilkunastu kolejnych inwestorów zamierza skorzystać ze zwolnień strefowych na podstawie ustawy o wspieraniunowych inwestycji, która weszła w życie z końcem czerwca” — poinformowała PSSR w komunikacie.

Jest to efektem m.in. kilkumiesięcznej akcji informacyjnej PSSE Strefa w każdej gminie. W ramach tej akcji pracownicy Strefy odwiedzili już 180 gmin, czyli większość z 226 (w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim) w obszarze oddziaływania PSSE. Strefa poinformowała, że na jej terenie działalność na podstawie aktywnych zezwoleń prowadzi 127 inwestorów, w tym 70 z polskim kapitałem. Wartość zrealizowanych inwestycji, wg stanu na koniec I kwartału 2018 r., wynosi ponad 10,6 mld zł. Do tego czasu inwestorzy utworzyli i utrzymali prawie 26 tys. miejsc pracy. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu