Czytasz dzięki

PTAK gotowy przeznaczyć swoje hale EXPO na szpital polowy

  • DI
opublikowano: 25-03-2020, 19:14

Zarząd Ptak Warsaw Expo poinformował o gotowości do adaptacji obiektu targowego w podwarszawskim Nadarzynie na szpital polowy.

- Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt PTAK Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych – powiedział Tomasz Szypuła, prezes PTAK Warsaw Expo.

Wyświetl galerię [1/2]

fot. PTAK Warsaw Expo

Zwrócił uwagę, że na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku.

- Posiadamy 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie – powiedział Szypuła. -  Propozycja Zarządu PTAK jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie – podkreślił.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę, że w Polsce jest już 1031 osób zakażonych. Zmarło 14 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu