PTC: dziś roszady personalne w RN

Tomasz Siemieniec
11-10-2001, 00:00

PTC: dziś roszady personalne w RN

Dzisiaj zapadną decyzje dotyczące zmian w radzie nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci komórkowej Era. Niewykluczone, że już w nowym składzie RN przeprowadzi z kolei roszady w zarządzie spółki.

Wiele wskazuje na to, że stanowisko szefa rady nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej straci dzisiaj Jacek Walczykowski, wiceprezes Elektrimu. Jego miejsce miałaby zająć osoba desygnowana przez Vivendi. Na pewno byłby to Polak, jednak nazwisko kandydata trzymane jest w tajemnicy. Wiceprezes Elektrimu zostałby natomiast członkiem rady. Taka zmiana ma bezpośredni związek z umową inwestycyjną między Vivendi a Elektrimem. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że taki scenariusz nie jest prze- sądzony.

Pół na pół

Wiadomo również, że dzisiaj ma zostać powołany dziewiąty członek rady. Jego wybór jest nawet bardziej istotny od zmiany na stanowisku przewodniczącego. Obecnie bowiem rada spółki liczy osiem osób, z czego połowa reprezentuje Elektrim Telekomunikację, a połowa (w tym dwóch pośrednio przez spółkę zależną Media One) — DeTe Mobil Deutsche Telekom. Dziewiąty członek ma zostać wybrany przez większość udziałowców. Jasne staje się zatem, że kandydat musi zostać zaakceptowany przez ET i DT, co wcale nie musi być takie proste. Pewne jest natomiast, że Vivendi ma już kandydata na to stanowisko. Jest to prawnik, który według naszych informacji może być powiązany Yaronem Brucknerem, szefem Eastbridge.

Będą zmiany

Nieoficjalnie mówi się również, że w ślad za roszadami w radzie nadzorczej mogą pójść zmiany w zarządzie spółki. Nie jednak pewności, czy rzeczywiście tak się stanie oraz kiedy ewentualnie należy się ich spodziewać.

— Jeszcze nie dzisiaj, ale dosyć szybko — twierdzi nasz rozmówca związany z jednym z udziałowców PTC.

Według naszych informacji, jest niemal pewne, że posadę członka zarządu i dyrektora administracyjnego straci Ryszard Pospieszynski. Drugą z osób, które podobno nie mogą być pewne utrzymania stanowiska, jest Bogusław Kułakowski, prezes PTC, choć część naszych rozmówców zapewnia, że prezes nie zostanie zmieniony, podobnie jak pozostali trzej przedstawiciele zarządu: Wojciech Płoski (dyrektor ds. strategii, marketingu i sprzedaży), Wilhelm Stuckemann (dyrektor ds. eksploatacji sieci) oraz Jonathan Eastick (dyrektor finansowy).

Wiele może jednak zależeć od ostatecznego składu zmienionej rady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PTC: dziś roszady personalne w RN