PTC podpisała umowy z Ericssonem i Siemensem na rozbudowę sieci UMTS

Internet Securities
opublikowano: 05-10-2005, 16:20

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator sieci Era i Heyah podpisała z firmami Ericsson i Siemens umowy przewidujące rozbudowę sieci telefonii trzeciej generacji UMTS w 10 kolejnych miastach w Polsce, podała PTC w komunikacie w środę.

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator sieci Era i Heyah podpisała z firmami Ericsson i Siemens umowy przewidujące rozbudowę sieci telefonii trzeciej generacji UMTS w 10 kolejnych miastach w Polsce, podała PTC w komunikacie w środę.

„Sieć UMTS w Łodzi, Trójmieście, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Krakowie i w Katowicach zbuduje Ericsson, a w Poznaniu, Wrocławiu i Lublinie – Siemens. Ta ostatnia firma będzie także odpowiedzialna za rozbudowę dostarczonej przez siebie sieci w aglomeracji warszawskiej” – podano w komunikacie.

W Łodzi i Wrocławiu sieć UMTS zostanie uruchomiona w najbliższym czasie, a w kolejnych - sukcesywnie, w miarę postępu prac, podano także.

Od maja br. PTC świadczy komercyjne usługi UMTS w Warszawie, pod marką blueconnect.

Po doprowadzeniu UMTS do tych 10 miast, w zasięgu sieci trzeciej generacji w Erze znajdzie się ponad 7 milionów osób, co – jak podkreśla spółka – zbliży Erę do wykonania zobowiązań zawartych w licencji na świadczenie usług UMTS (konieczności dostarczania usług UMTS na terenie zamieszkanym przez 20% ludności Polski).

PTC jest ostatnim operatorem z trzech działających operatorów GSM/DCS, który dokonał wyboru dostawców pod sieć UMTS na pozostały obszar terytorium Polski. Problemem dla zarządu, jak i dla firm startujących w przetargu jest toczący się spór głównych udziałowców spółki. Opóźnienie w rozpoczęciu budowy infrastruktury UMTS w stosunku do konkurentów może mieć negatywny wpływ na wyniki spółki w kolejnych kwartałach

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane