PTE: BRE miał rolę dla Niemców

Katarzyna Ostrowska
04-02-2003, 00:00

Wojciech Kostrzewa, prezes BRE Banku, zapowiedział w ubiegłym roku wejście do PTE Skarbiec-Emerytura, którego jest 100- -proc. właścicielem, inwestora zagranicznego. Miał on objąć nawet większościowy pakiet spółki emerytalnej. Do transakcji ostatecznie nie doszło. Prezes BRE Banku zapowiedział jednak, że dojdzie do niej w tym roku. Dziś wiadomo, że pakiet ten miał odkupić Commerzbank, większościowy właściciel BRE Banku. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że transakcja mogłaby podreperować wynik finansowy grupy BRE Banku, który jest obecnie szacowany na minus 300 mln zł, do czego przyczynia się też PTE.

Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych w trakcie ostatniego, styczniowego posiedzenia umorzyła postępowanie o udzielenie zezwolenia na nabycie przez Commerzbank akcji PTE. Niemiecki bank sam zdecydował o wycofaniu się z tej transakcji, co jest prawdopodobnie wynikiem m.in. złej sytuacji gospodarczej w Niemczech. Commerzbank sam bowiem przeżywa problemy finansowe, a transakcja zakupu akcji PTE od BRE Banku byłaby dla niego obciążeniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PTE: BRE miał rolę dla Niemców