Puławy dostały wyłączność na Anwil

ABT
opublikowano: 19-04-2010, 00:00

Jeśli transakcja

Jeśli transakcja

zostanie dopięta, powstanie

grupa o obrotach

sięgających 5 mld zł.

Stało się to, czego spodziewała się większość obserwatorów rynku chemicznego. Zarząd Orlenu, po przeanalizowaniu ofert zakupu Anwilu i otrzymaniu od inwestorów zrewidowanych warunków transakcji, zdecydował o przyznaniu Zakładom Azotowym Puławy wyłączności negocjacyjnej do 30 czerwca 2010 r. Puławy konkurowały z dwoma funduszami, których nazw nie ujawniono.

Obie strony uważają, że dwa i pół miesiąca powinno wystarczyć na wypracowanie warunków transakcji. Uzgodnienia będą obejmowały m. in.: ostateczną cenę, przyszłość niektórych aktywów Anwilu oraz zasady współpracy Anwilu z Orlenem w przyszłości.

W rękach Puław, największego obecnie producenta nawozów azotowych, może znaleźć się 84,79 proc. akcji Anwilu, drugiego co do wielkości gracza na tym rynku. Puławy to także jedyny w Polsce i jeden z większych w Europie producentów melaminy. Z kolei włocławska grupa jest też największym w regionie producentem polichlorku winylu.

W 2009 r. Grupa Anwil zanotowała ponad 2,5 mld zł przychodów i 66 mln zł zysk netto. Przychody Puław w roku obrotowym 2008-2009 wyniosły 2,4 mld zł, a zysk netto 194,6 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy