Pulitzer za ujawnienie skadalu z Weinsteinem

DI, PAP
opublikowano: 17-04-2018, 22:00

Dziennikarze New York Times'a nagrodzeni.

Jodi Kantor, Megan Twohey i Ronan Farrow, dziennikarze „New York Timesa” i „New Yorkera”, podczas ceremonii na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku otrzymali Pulitzera za artykuły opisujące relacje aktorek oskarżających wpływowego wówczas producenta filmowego Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne. Redakcje „New York Times” i „Washington Post” natomiast zostały wspólnie nagrodzone za informowanie o rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA.

Nagrodę Pulitzera za najlepszą sztukę teatralną — „Cost of Living”, opowiadającą m.in. o losach inwalidów, kłopotach finansowych z ubezpieczeniami i opieką zdrowotną, otrzymała urodzona w Bytomiu Martyna Majok. Do Ameryki przyjechała jako pięciolatka. Ukończyła wydział dramatu na Yale University i jest autorką kilkunastu sztuk. Zdobyła już wiele nagród i wyróżnień. Pisarz Andrew Sean Greer został nagrodzony za powieść „Less”, w dziedzinie muzyki nagrodę za album „Damn” dostał amerykański raper Kendrick Lamar. Nagroda Pulitzera przyznawana jest w USA od 1917 r. za wybitne osiągnięcia m.in. w dziennikarstwie, literaturze, teatrze i muzyce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Pulitzer za ujawnienie skadalu z Weinsteinem