"Puls Biznesu" patronem "Cienia Menedżera"

opublikowano: 11-01-2008, 16:23

Do końca stycznia firmy mogą zgłaszać się do udziału  w programie praktyk studenckich "Cień Menedżera". To już IX  edycja ogólnopolskiego programu, któremu od pięciu lat patronuje „Puls Biznesu”.

Puls Biznesu konsekwentnie popiera zasady społecznej odpowiedzialności w biznesie i promuje działania, których celem jest rozwiązywanie problemów społeczności lokalnych. Jako patron medialny programu „Cień Menedżera” zachęca przedsiębiorców do zaangażowania się w politykę odpowiedzialności społecznej i wsparcie studentów w poszukiwaniu pierwszej pracy. „Puls Biznesu” promuje zdobywanie praktycznej wiedzy, wyrównanie szans na rynku pracy i zmniejszenie bezrobocia wśród absolwentów szkół wyższych.

Program Cień Menedżera umożliwia studentom zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego, uczenie się poprzez obserwację i udział w realizacji projektów. Wiedza o biznesie przekazywana jest bezpośrednio przez menedżera opiekującego się praktykantem. Organizatorzy  pozyskują miejsca praktyk w interesujących firmach. Selekcji kandydatów dokonuje agencja doradztwa personalnego. Wybrana grupa studentów kierowana jest na rozmowę do firmy oferującej praktyki i to one dokonują ostatecznego wyboru praktykantów.

Udział w programie zapewnia firmom bezpłatną profesjonalną rekrutację spośród najlepszych studentów z całej Polski, kształtowanie kompetencji kierowniczych menedżerów pełniących rolę mentora oraz promocję firmy w środowisku studenckim. Poprzez uczestnictwo w programie firmy realizują ideę społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Organizatorem programu Cień Menedżera jest Stowarzyszenie AUTOKREACJA wraz z Międzynarodowym Forum Liderów Biznesu. Patronem honorowym tegorocznej  edycji programu jest Business Centre Club.
Rejestracja zgłoszeń trwa do 31.01.2008 na stronie www.cm.iblf.pl. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane