Puma podwyższyła prognozę wzrostu zysku

(Marek Druś)
opublikowano: 04-11-2005, 10:35

Puma podwyższyła prognozę wzrostu tegorocznego zysku. Zdecydowały o tym dobre wyniki w trzecim kwartale. Niemiecka spółka liczy na zwiększoną sprzedaż na amerykańskim rynku.

Puma podwyższyła prognozę wzrostu tegorocznego zysku. Zdecydowały o tym dobre wyniki w trzecim kwartale. Niemiecka spółka liczy na zwiększoną sprzedaż na amerykańskim rynku.

Zysk netto Pumy wzrósł w trzecim kwartale o 11,5 proc. do 91,9 mln EUR. Analitycy oczekiwali wyniku o ok. 4 mln EUR niższego. Sprzedaż wzrosła o 16 proc. do 536 mln EUR. Zarząd spółki prognozuje, że w tym roku wzrośnie ona o co najmniej 10 proc. Zysk ma wzrosnąć „jednocyfrowo”, ale powyżej, a nie poniżej 5 proc. jak wcześniej zapowiadano.

Przychody Pumy zwiększyły się trzykrotnie w ciągu ostatnich czterech lat. Kurs spółki jest ponad 17-krotnie wyższy od notowanego w 2000 roku.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane