Punkt dla rodziny Bennichów

Marcin Goralewski
opublikowano: 13-07-2004, 00:00

Producent pokryć dachowych prędzej wybuduje nową fabrykę niż zapłaci spadkobiercom przedwojennych właścicieli.

Sąd nakazał Izolacji Jarocin, notowanej na CeTo spółce produkującej pokrycia dachowe, wydanie głównej hali produkcyjnej spadkobiercom właścicieli.

— W przypadku oddalenia przez sąd apelacyjny spodziewanej apelacji wyrok stanie się wykonalny. Władze spółki byłyby wówczas zmuszone niezwłocznie opróżnić halę i wydać ją właścicielom nieruchomości, a produkcję przenieść w inne miejsce, o ile wcześniej nie dojdą do porozumienia co do warunków dzierżawy — mówi Juliusz Bennich-Zalewski, spadkobierca właścicieli nieruchomości.

— Będziemy apelować. Chcemy też porozumieć się ze spadkobiercami. Do tej pory nie udało się jednak wynegocjować warunków porozumienia — mówi Piotr Widawski, prezes Izolacji Jarocin.

Spór toczy się o blisko 8 tys. mkw., jedną czwartą fabryki. Wcześniej sąd nakazał spółce zapłatę za ich dzierżawę. Izolacja chciała sporny teren odkupić.

— Wartość rynkowa spornej nieruchomości wynosi 300-400 tys. zł. Nasza ostatnia propozycja opiewała na 500 tys. zł. Roszczenia drugiej strony to 1,2 mln zł, a uwzględniając czynsze i inne koszty — 2 mln zł. Takiej sumy nie zapłacimy — twierdzi Piotr Widawski.

Izolacja chce więc przenieść część produkcji do innego obiektu w Jarocinie. To nie jedyne plany spółki.

— Nie wykluczam także emisji akcji skierowanej do udziałowców, kadry menedżerskiej i być może nowych inwestorów. Mamy bardzo dobre wyniki i chcemy inwestować — wyjaśnia prezes Izolacji Jarocin.

W I kw. przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,7 mln zł, czyli były o blisko 75 proc. większe niż w analogicznym okresie 2003 r. Nie pozwoliło to jeszcze na zysk netto, ale po pierwszym półroczu spółka ma mieć już na tym koncie 600 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Goralewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Punkt dla rodziny Bennichów