Putin: Gazociąg Północny jest niezbędny dla dostaw gazu do Europy Zachodniej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-01-2006, 10:43

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył we wtorek na konferencji prasowej na Kremlu, że Gazociąg Północny, który przez Morze Bałtyckie bezpośrednio połączy Rosję i Niemcy, jest niezbędny dla zapewnienia stabilnych dostaw rosyjskiego gazu ziemnego do Europy Zachodniej.

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył we wtorek na konferencji prasowej na Kremlu, że Gazociąg Północny, który przez Morze Bałtyckie bezpośrednio połączy Rosję i Niemcy, jest niezbędny dla zapewnienia stabilnych dostaw rosyjskiego gazu ziemnego do Europy Zachodniej.

Putin zwrócił uwagę, że podczas niedawnej fali mrozów Ukraina podbierała na dobę ok. 34-35 mln metrów sześciennych paliwa, przeznaczonego dla odbiorców europejskich. Według prezydenta, przejmowała także dodatkowy gaz, który Gazprom tłoczył, aby zmniejszyć niedobór paliwa w Europie.

Putin wstrzymał się od oceny postępowania strony ukraińskiej. Powiedział jedynie, że dla Rosji ważne jest, aby Ukraina zapłaciła za ten ponadnormatywny gaz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu