Putin: Gazociąg Północny obliczony na 55 mld m3 gazu rocznie

Polska Agencja Prasowa SA
26-06-2005, 14:07

Prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził, że Gazociąg Północny, projektowany przez Gazprom, będzie się składał z dwóch nitek, a jego przepustowość docelowa wyniesie 55 mld m3 gazu rocznie.

Prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził, że Gazociąg Północny, projektowany przez Gazprom, będzie się składał z dwóch nitek, a jego przepustowość docelowa wyniesie 55 mld m3 gazu rocznie.

    Putin mówił o tym w niedzielę w Petersburgu na spotkaniu z szefami największych koncernów niemieckich, m.in. E.ON-Ruhrgas, BASF, RWE, Siemens, Metro Group, Thyssen Krupp, SMS Demag, EADS, Magna International i Dresdner Bank.

    Rosyjski prezydent podał, że pierwsza nitka tej magistrali, która ma biec po dnie Morza Bałtyckiego i dostarczać gaz bezpośrednio z Rosji do Niemiec, będzie mieć przepustowość 27 mld m3 błękitnego paliwa rocznie i zostanie oddana do użytku w 2010 roku.

    Według Putina, do realizacji tego projektu, uważanego za konkurencyjny wobec drugiej nitki przecinającego Polskę gazociągu Jamał-Europa, zamierza się też włączyć E.ON-Ruhrgas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Putin: Gazociąg Północny obliczony na 55 mld m3 gazu rocznie