Putin: na świecie stopniowo odnawia się równowaga sił

PAP
opublikowano: 04-12-2016, 12:32

Na arenie światowej odnawia się równowaga sił i jest to proces nieunikniony - ocenił w niedzielę prezydent Rosji Władimir Putin. Jak dodał, Moskwa zakłada, iż Donald Trump szybko zda sobie sprawę z odpowiedzialności spoczywającej na nim jako przywódcy USA.

"Równowaga na świecie stopniowo się odnawia i to jest nieuniknione. Próby ustanowienia jednobiegunowego świata nie przyjęły się. Żyjemy już w innym wymiarze" - powiedział Putin w wywiadzie dla telewizji NTV.

Zobacz więcej

Władimir Putin

Bloomberg

Ocenił, że broniąc swoich interesów narodowych, Rosja powinna jednocześnie "z szacunkiem odnosić się do interesów innych" i zapowiedział: "W ten właśnie sposób zamierzamy budować nasze relacje ze wszystkimi naszymi kolegami".

W wywiadzie Putin zauważył, że prezydent elekt USA Donald Trump w przeszłości był przedsiębiorcą, ale teraz "jest już urzędnikiem państwowym, przywódcą Stanów Zjednoczonych Ameryki, jednego z najważniejszych krajów świata". Ocenił, że ponieważ Trump zdołał osiągnąć sukces w biznesie, "świadczy to, iż jest mądrym człowiekiem". "A jeśli jest mądrym człowiekiem, to dość prędko uświadomi sobie inny poziom odpowiedzialności" - dodał.

Rosja - zapowiedział Putin - zakłada, że Trump "będzie działał, uwzględniając takie właśnie stanowisko".

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Putin: na świecie stopniowo odnawia się równowaga sił