Putin proponuje aliansowi Renault-Nissan większe udziały w AwtoWAZ

PAP
opublikowano: 02-11-2010, 16:22

Premier Rosji Władimir Putin zaproponował we wtorek aliansowi Renault-Nissan zwiększenie udziałów w AwtoWAZ-ie, który jest największym rosyjskim producentem samochodów osobowych - poinformowały rosyjskie media. Wg nich, chodzi o pakiet kontrolny.

Cytowany przez nie prezes aliansu Renault i Nissana Carlos Ghosn powiedział, że premier Rosji nie jest przeciwny, by wynoszący obecnie 25 proc. plus jedna akcja udział Renault-Nissan w kapitale AwtoWAZ-u zwiększył się do 50 proc.

Ghosn oświadczył, że "alians zareagował pozytywnie" na propozycję, na którą odpowie po "zbadaniu tej możliwości wraz z innymi akcjonariuszami AwtoWAZ-u, czyli państwową korporacją Rostechnologii i bankiem inwestycyjnym Trojka Dialog". Każda z tych firm dysponuje obecnie 25 proc. akcji plus jedna AwtoWAZ-u.

Cytowany przez rosyjskie media dyrektor firmy Trojka Dialog Siergiej Skworcow utrzymuje, że chodzi o przekazanie aliansowi Renault-Nissan kontroli nad AwtoWAZ-em, czyli sprzedaż 50 proc. plus jednej akcji.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane