Putin przybędzie 1 września do Polski

PAP
opublikowano: 08-08-2009, 12:51

Premier Rosji Władimir Putin przybędzie 1  września do Polski, gdzie w Gdańsku weźmie udział w uroczystościach poświęconych 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych w Moskwie.

Wizytę Putina w Polsce oficjalnie potwierdziła już na swojej stronie internetowej Ambasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie, według której szef rządu Rosji przeprowadzi także rozmowy z premierem Polski Donaldem Tuskiem.

Źródło zbliżone do polsko-rosyjskiej komisji ds. trudnych powiedziało PAP, że Putin "nie tylko przyjedzie do Polski, ale także powie tam coś ważnego".

W uroczystościach rocznicowych na Westerplatte planowany jest również udział innych gości z zagranicy, w tym kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Będzie w nich też uczestniczyć prezydent RP Lech Kaczyński.

Putin po raz ostatni gościł w Polsce w styczniu 2005 roku, kiedy to jako prezydent Rosji wziął udział w obchodach 60. rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Wcześniej - w 2002 roku - złożył oficjalną wizytę w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane