Putin: Rosja chce uczestniczyć w kształtowaniu polityki energetycznej Europy

Polska Agencja Prasowa SA
10-05-2006, 10:46

Rosja może odegrać efektywną rolę w kształtowaniu jednolitej europejskiej strategii energetycznej - oświadczył w środę prezydent Władimir Putin w swoim dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego.

Rosja może odegrać efektywną rolę w kształtowaniu jednolitej europejskiej strategii energetycznej - oświadczył w środę prezydent Władimir Putin w swoim dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego.

    Putin podkreślił, że Rosja musi zarówno pamiętać o swoim wewnętrznym zapotrzebowaniu na surowce energetyczne, jak i wywiązywać się z zobowiązań wobec tradycyjnych partnerów za granicą.

    Prezydent zaproponował też utworzenie w Rosji giełdy ropy naftowej i gazu ziemnego z rublem jako walutą rozliczeniową. W tym kontekście opowiedział się za wprowadzeniem od 1 lipca 2006 roku pełnej wymienialności rubla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Putin: Rosja chce uczestniczyć w kształtowaniu polityki energetycznej Europy