Putin: rozszerzenie NATO nie sprzyja umocnieniu bezpieczeństwa

01-02-2007, 13:55

Zdaniem prezydenta Rosji Władimira Putina, współczesne zagrożenia należy rozwiązywać wspólnie, a nie w poszczególnych blokach, a rozszerzenie NATO nie będzie służyć umocnieniu bezpieczeństwa na świecie.

Zdaniem prezydenta Rosji Władimira Putina, współczesne zagrożenia należy rozwiązywać wspólnie, a nie w poszczególnych blokach, a rozszerzenie NATO nie będzie służyć umocnieniu bezpieczeństwa na świecie.

Na dorocznej konferencji dla dziennikarzy krajowych i zagranicznych Putin, odpowiadając na pytanie o możliwym wstąpieniu Finlandii do NATO, oświadczył w czwartek, że przybliżenie się Sojuszu do rosyjskiej granicy nie będzie sprzyjać poprawie stosunków między oboma krajami.

Zdaniem prezydenta Rosji, ze współczesnymi zagrożeniami, do których zaliczył terroryzm, narkotyki, handel ludźmi, rozprzestrzenianie broni masowego rażenia i środków jej przenoszenia, "należy walczyć wspólnie, poza blokami". (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Putin: rozszerzenie NATO nie sprzyja umocnieniu bezpieczeństwa